O mněOchutnávkaFinanční poradenstvíKontakt

 

Metoda RUŠ

        Princip metody  je velmi jednoduchý. Najít problém, nazvat ho, akceptovat a je navždy pryč !!!!!!!!!!!!
Jelikož lidé mají různé předpoklady a jsou různě vnímaví ke svým pocitům, vznikl postupně ucelený systém, soubor postupů, aby metoda RUŠ mohla pomoci všem typům lidí.

Ta či To (situace či jen na něco pomyšlení), co mi vadí, je jen MŮJ problém !!!     
Metoda RUŠ  vychází z několika jednoduchých zásad, jednou z nich je:  To, co mi vadí, je jen můj problém !!!

Pokud mám z čehokoliv ve svém životě nepříjemné pocity (emoce nebo tělesné pocity), například: vadí mi to, mám vztek,
je mi to líto, mrzí mě to, nemohu se s tím smířit, je mi z toho smutno, žárlím, hněvám se, mám strach z toho
a toho, obávám se toho, nechci už to zažít a nechci to a to…atd., ale také pořád mě píchá v zádech, bolí mě hlava, mám stažený žaludek, mám tu a tu nemoc, chorobu… atd. Jsou to moje pocity a jsem to JÁ, komu znepříjemňují život. A je jedno, jestli se moje nepříjemné pocity týkají mé osoby nebo někoho jiného. Negativní pocity mám já. Tedy zase jen já je mohu trvale změnit, vyřešit !!! Kdo mi nedá a nechce dát za pravdu, je jen ten človíček, co ho brzdí jeho blok, přiznat si pravdu.

Pomůže terapie metody RUŠ každému?

Ano.
Jsou tři podmínky, aby si klient vyřešil svoje problémy pomocí RUŠky:
a) je rozhodnutý: např. že chce vyřešit svoje problémy, nebo že chce žít šťastně a podobně.
b) během terapie dělá to, co mu říkám.
c) je otevřený, říká všechny negace, na které během terapie myslí – abychom je spolu vyřešili a on je přestal žít. Důležité jsou i emoce.
Chodí ke mně dva typy klientů: ti, kteří "dozrají" rozumově do stavu, že problém/y chce vyřešit a pak ti, kteří jsou na dně
a nevědí, kudy kam.

Nepříjemné pocity vznikají po myšlence.
Jakákoli situace není sama o sobě dobrá ani špatná, je neutrální. Teprve naším pojmenováním – tedy po myšlence –
se připojí nepříjemné či příjemné pocity, podle toho, jakou myšlenku si svobodně zvolím.
Autor metody  pan Karel Nejedlý ve své mnohaleté praxi s tisíci klienty (při regresní terapii, která vede klienta často do hluboké minulosti k prvotním příčinám), došel k poznání, že pocit následuje vždy po myšlence. Prací na sobě i svých klientech si tuto pravdu denně ověřujeme.
Pokud se naučíte dobře vnímat svůj vnitřní svět – uvědomovat si svoje pocity, změny ve svém těle – můžete obráceným postupem, (která myšlenka mi způsobila tento pocit?), onu prvotní myšlenku najít a vyčistit („vyřadit“, vyrušit ze svého života). Chce to ovšem určitou praxi. Většina z nás si ale neuvědomuje svoje myšlenky. Namítáme, že jsme na nic, ale opravdu na nic nemysleli a přitom máme nepříjemné pocity. Je to tím, že naše psychika působí asociativně.

A uvědomte si, že jen VY to můžete změnit, nikdo za Vás nevyřeší Vaše a jen Vaše problémy !!!

Jaký je vlastně princip našeho žití?       
Každý jsme originální, neopakovatelní, jsme takový jací jsme - příroda nás tak stvořila - a proto se každý vyvíjíme svým jedinečným způsobem.
Proto dělejme opravdu věci tak, jak cítíme. Ne, jak si myslíme (tedy ne rozumem, ne logicky), ale skutečně pocitově.
Někdo by si řekl nesmysl, podle prvního dojmu, prvních pocitů neboli intuice si přece nemohu vybrat své zaměstnání nebo partnera apod., to by byla přece šílenost, jít do takového projektu, je to riskantní, to nevyjde, .... slýchávám. Ale ještě jsem se nesetkal s nikým, komu se to nevyplatilo. A to, že je to riskantní apod., to jsou jen ty negativní bloky v podvědomí, které můžete zpracovat, aby vaše cesta byla snazší a příjemnější. Naučme se být vnímaví, ohleduplní a soucitní, nebojujme - proti druhým - bojujeme totiž stejně jen sami proti sobě :-). Bystří a vnímaví si to už uvědomili, a proto žijí v harmonii, šťastní
a spokojení. Je jen na Vás, až se rozhodnete cokoli ve vašem životě změnit k lepšímu, ale pokud Vás stále zahlcují vaše bloky, tak toho sami nedocílíte k ideálnímu výsledku, aby jste byli šťastní, spokojení a žili v harmonii.


Pro koho je metoda určena:
pro dospělé a děti od 4 let.

Komu může metoda pomoci: !!! úplně každému !!!
(např. ženám, které nemůžou otěhotnět, trpí depresemi, migrénami, bolestmi hlavy a dalšími zdravotními problémy a i mužům, kteří trpí bolestmi zad, alergiemi, ekzémy atd.)
Vhodné pro manželské páry, kteří by chtěli najít k sobě opět cestu nejjednodušším způsobem!

 

Cena: jedno sezení stojí 3300 Kč a trvá až 4 hodiny.


Jste pojištěnci u pojišťovny RBP ZP ČR (Revírní bratrská pokladna)
nebo
VZP (Všeobecná zdravotní pojišťovna)?
Uplatněte 10% slevu na terapii pouze po předložení průkazky pojištěnce.

            

 
       Řešíte i zbytečný pláč vašeho dítěte, když přijde domů ze školy nebo třeba ze zájmového kroužku? Je více než jasné, že nastal nějaký problém, který Vaše dítě trápí,
a já jsem připraven i v těchto případech Vám pomoci.

 

 

Více se dozvíte i na www.metodarus.cz nebo www.metodarus.sk

 

ZPĚT NA ÚVOD